Spreynet Yalıtım İzolasyon

Teraslarda Su Yalıtımı İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

290

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Teraslar, bina çatılarının çok düşük eğimlerle tasarlanarak elde edilen bölümleridir. Teras çatılarda su yalıtımı çok büyük öneme sahiptir. Teraslar için dikkat edilmesi gereken en önemli konu su yalıtımının güvenli bir şekilde sağlanmasıdır. Teraslarda eğimler düşük olacak şekilde tasarlandığından su tahliyesi eğimli çatılara göre çok daha yavaş olmaktadır.
Çatılarınızın yağmur ve kar sularını mümkün olan en kısa zamanda tahliye etmesi, yapınızın güvenliği için şarttır. Eğimli çatıların aksine teraslarda yağmur ve kar sularının tahliyesi uzun sürmektedir. Bu nedenle su yalıtımının su birikmelerine karşı dayanıklı olması gerekir. Bu şartlar altında teras çatılar için en uygun ve en güvenli su yalıtımı malzemesi bitümlü su yalıtım membranlarıdır.
Teraslarda doğru, güvenli ve dayanıklı su yalıtım uygulamaları yapılmadığı taktirde binanız su alır. Binanızın su alması demek, zorlu ve masraflı bir tadilat süreci demektir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et