Spreynet Yalıtım İzolasyon

TERAS İZOLASYON NEDİR

922

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

TERAS İZOLASYON

Binaların en önemli bölümlerinden birisi olan, yalıtımı sağladığı gibi estetik de bir görünüm ekleyen Çatı sistemleri; binaları olumsuz hava şartlarından korumak ve ısı yalıtımı yapmak amacı ile uygulanır. Binaları; yağmur, rüzgar, kar gibi hava şartlarının doğuracağı olumsuz koşullardan koruyarak ömrünü uzatan çatılar, üzerinde barındırdığı ısı yalıtım organları ile de kolay ısınıp zor soğumayı sağladığı gibi enerji sarfiyatını önleyerek hem çevreyi korur hem de bütçemizi.

Taşıyıcı Yapı da denilen ve çatının alt yapı kaplamasını oluşturan bölüm ile kaplama malzemesini uygulandığı bölüm olmak üzere iki katmandan oluşan çatı bölmeleri, pek çok malzeme çeşidinin uygulanması ile oluşturulabilen sistemlerdir. Kırma Çatı, Teras Çatı, Sundurma Çatı, Besik Çatı ve Mansard Çatı gibi görünüm çeşitliliğe sahip olan; kiremit, kurşun, bakır, sihingle, onduline gibi malzemelerle kaplanan çatılar, bina ömrünün uzatılmasında ve ısı yalıtımında etkili yapılardır.

Ülkemizde dönem dönem değişen çatı malzeme ve görünüm tercihleri olsa da değişmeyen tek gerçek çatıların enerji tasarrufuna ve bina ömrüne olumlu katkılarıdır. Görevini düzgün yapabilmesi için de Çatı Bakımı, Çatı Aktarma, Çatı Su Yalıtımı ve Çatı Isı Yalıtımı düzgün yapılmalı ve düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir.

 

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et