Spreynet Yalıtım İzolasyon

Sprey Polyurea Keşif ve Ön Hazırlık | Polyurea Nedir

Sprey Polyurea Keşif ve Ön Hazırlık

30

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

1 Keşif ve Ön Hazırlık | Spreynet Yalıtım

Uygulamaya başlamadan önce, zemin yapısını ve türünü tanımlayabilmek adına zemin analizlerinin yapılması gerekir. Uzman ekipler uygulama yapılacak alanı ziyaret ederek zemin ölçülerini, yapısını belirlemek için bir takım analizler yürütürler. Zeminin ahşap olması durumunda astar katmanı eklenerek direkt uygulamaya başlanabilir. Fakat seramik, taş ya da beton yapılı zemin türlerinde ise elmas uçlu ağır silim makineleri ile zeminin silinmesi gerekmektedir.

 

2 Astar Uygulaması

Zemin analizi tamamlandıktan sonra, polyurea sprey uygulamasının zemine olan emilimini güçlendirebilmek için gözenekli bir yüzey oluşturmak gerekir. İhtiyaç duyulan gözenekli yapıyı oluşturabilmek de astar uygulaması ile mümkündür. Uygulama süresince; yapıştırma ve dolgu gücü yüksek, uygulama yapılacak alan için sağlam bir dayanak oluşturan epoksi astar tercih edilir. Bu noktada, epoksi astar uygulamasının asıl amacı, sprey polyurea su yalıtım malzemesinin zeminle olan etkileşimini arttırmaktır. Astar uygulamasından sonra 24 saatlik bir bekleme süresi gerekmektedir.

 

3 Polyurea Sprey Uygulaması | Spreynet Yalıtım

Astar uygulaması tamamlandıktan sonra zemin polyurea yalıtım için hazır hale gelir. Tek bir ekiple bir günde yaklaşık 1000 ila 1500 metrekarelik bir alana uygulama yapılabilir. Daha geniş boyutta alanlar söz konusu olduğunda ise çalışan ekip sayısı arttırılabilir. Spreynet Yalıtım Polyurea sprey, tek kat olarak minimum 2 mm kalınlığında olacak şekilde uygulanmaktadır. Fakat belirlenecek olan katman kalınlığı için herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Bu noktada, kullanıcı ihtiyacı ve beklentisine göre istenilen düzeyde katman kalınlıkları belirlenebilir. Tüm bunların haricinde polyurea, sprey olarak uygulandığından ve içeriğinde katalizör malzemesi de barındırdığından diğer izolasyon yöntemlerine göre %100’e varan oranda daha hızlı tamamlanır. Aynı şekilde tek parça olarak uygulanması sebebiyle ilaveli veya parçalı olarak uygulanan yalıtım yöntemlerine göre, stabilitesi ve dayanıklılığı daha yüksek bir duruş sergiler.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et