Spreynet Yalıtım İzolasyon

Sprey poliüretan köpük nasıl kullanılır? Sprey İzolasyon

54

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Sprey poliüretan köpük nasıl kullanılır? Sprey İzolasyon
Sprey poliüretan köpük maddesinin hemen hemen her şeye yarışabildiğini söyleyelim. Sprey poliüretan köpük yaklaşık olarak 10 dakikaya yakın bir sürede sertleşmeye başlar. Yaklaşık bir saat gibi bir sürede ise sertleşir. Sertleşen köpüğe daha sonra kesme işlemi ve zımpara gibi işlemler yapabilmek mümkündür. Harç sürme ve boyama işlemine de uygundur. Olumsuz hava koşullarına karşı ve buhara karşı dayanıklı bir maddedir. Kolay tutuşabilen parlayıcı bir maddedir. Eksi 40 ve artı 90 derece ısıya karşı direnç gösterebilir. Ortalama raf ömrü 1-2 yıl arasındadır.

Uygulanacak yüzey için ilk önce olumsuz koşulların temizlenmiş olması gerekir. Uygulanacak olan yüzeyin ıslak olması nemle beraberinde sertleşme yaşattığından köpüğün kuruma süresi kısalır. Uygulamadan önce kartuş 1-2 dakika boyunca iyi sallamalı ve sıkma işlemi için kartuş ters çevrilerek yapılmalıdır. Tek kullanılması için dik durumdayken bir kez sıkılır ve kurumadan boru ve iç sibobu telle birlikte iyice temizlenmelidir. Sıkılan köpükte genleşme yaşanacağından dolayı boşluğu iyice doldurmamak gerekir.

Poliüretan köpük temizlenmesi için kurumadan temizlenmesi gerekir. Bu iş için özel olarak köpük temizleyicileri bulunmaktadır. Bunun yanında sizler için vernik sökücü sprey ve aseton sizlere yardımcı olacaktır. Sertleşmiş olan köpük ise kazınarak temizlenmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et