Spreynet Yalıtım İzolasyon

POLİÜRETAN SPREY SİSTEM ISI YALITIMI

147

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Ev ve İşyerlerinizin çatılarının yalıtılması en gerekli unsurdur. Çatılarda Poliüretan Köpük uygulamasının önemli avantajları vardır. Bu sistemi her türlü çatı detayına uygulaması mümkündür. Çatı arası zemin,ters tavan,çatı altından ve üstünden,çatı duvarlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yeni araştırmalar göstermiştir ki herhangi bir konut veya işyerinin yalıtım yaptırmasıyla %45 lere varan ısı tasarrufu sağlandığı saptanmıştır. Poliüretan Köpük uygulaması yapılmış çatılar kurulum masrafını 3-4 senede amorti ederler.Yalıtımda en önemli konu malzemenin ısı geçirgenlik katsayısıdır.

Poliüretan Köpük Isı İletkenlik Kat Sayısı 0,017 ile yalıtım malzemelerinin eniyisidir. Sadece Poliüretan Köpük yalıtıma mahsus ek yersiz uygulanması göz önüne alındığında bu sistemi daha güçlü kılmaktadır. Yoğunluğu (sertlik) 40 dansitedir. Poliüretan Köpük Çatı Yalıtım sistemi yaz aylarında güneş ışınlarından korur. Kış aylarıında ise yapıdaki sıcaklığı dışarı vermeyerek enerji verimliliği sağlar.Bu sayede dört mevsim kesintisiz konforlu bir yaşam sürdürümeyi garanti eder. Sprey Poliüretan Köpük uygulaması yapılan çatılarda ömür boyu yalıtım yaptırmak zorunda kalmazsınız.

Yaşlandırma raporlarına göre 90 yıl ömrü vardır. Deforme olmaz. Yalıtımda önemli bir konuda uygulanacak malzemenin ateşe dayanıklı olması gerekir Poliüretan Köpük DIN4102 normunda B2 yanma sınıfındadır.(damlama yapmaz,alevi yürütmez).Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması sıvı olarak püskürtülerek uygulanması çatıyı yorgan gibi tek parça olarak (ekyersiz) kaplanmış olur. Bu sayede iğne deliği kadar açık gözenekleri kapatarak çatıya toz ve hava giriş çıkışını önlemek mümkündür.

Sprey Poliüretan Köpük muhteviyatı gereği bakteri ve haşere barındırmasına müsade etmez.. Poliüretan Köpük Sistemi %96 kapalı hücre yapısıyla yüksek mukavemet, dayanıklılık oranının yüksek olmasına karşın ağırlık oranıyla çatılara da fazla ağırlık vermez.5cm lik sprey poliüretan köpük ortalama m2 ye 2,50 kg ağırlık verir.Poliüretan Köpük Sistemi 6cm uygulandığında 40-60 desibel ses yalıtımı sağlanmış olur. Sprey Poliüretan Köpük Sistemi yapısal olarak kapalı hücreli olması suya karşı bariyer oluşturur. Suya karşı dirençli bir malzemedir.Sprey Poliüretan Köpük Sistemi çatılarda nem,küf,korozyonları önler uygulandığı malzemeyi de daha uzun ömürlü kılar.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et