Spreynet Yalıtım İzolasyon

Poliüretan Köpük Uygulaması

Poliüretan Köpük Uygulaması

855

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Poliüretan köpük tek komponentli, havadaki nem ile kürleşen, kürleşirken genleşen, aerosol formunda yarı sert bir montaj, derz dolgu ve izolasyon malzemesidir.

Teras alanların şap uygulaması öncesinde kullanılan klasik sistem su ve ısı yalıtımı uygulamalarının malzeme veya kötü işçilikten kaynaklı nedenlerden yetersiz kaldığı bilinen bir gerçektir. Oysa Poliüretan Sprey Köpük ile gerçekleştirilen ısı-su yalıtımı uygulamaları hızlı, etkin ve tasarrufludur…

Zemin bütün oynak malzeme, toz ve rutubetten temizlendikten sonra beton yüzeyine Spreynet İzolasyon sprey poliüretan yeterli kalınlıkta uygulanır. Daha sonra sprey poliüretan üzerine istenilen kalınlıkta beton şap uygulanabilir. Uygulanan alan sıkça kullanılan bir mekan değilse çakıl serilebilir veya koruyucu ultraviyole boya ile boyanabilir.

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK UYGULAMA ALANLARI:

 • Dış cephe yalıtımı,
  OSB altı ters tavan,
  Trapez saç altı,
  Mantar çiftliklerinde,
  Bina ve temel perdelerinde,
  Oda zeminlerinde,
  Hayvansal barınaklarda,
  Soğuk hava depolarında,
  Tank ve boru hatlarında,
  Atermit çatı.

Sprey Poliüretan Köpük
Sprey Poliüretan Köpük Püskürtme olarak uygulanana sprey poliüretan köpük uygulaması özel donanımlı makineler vasıtasıyla uygulama yüzeyine direk püskürtülerek uygulanan ek yeri olmayan ve düşük kalınlarda dahil ısı iletkenlik katsayısı düşük olan ve günümüzde en çok tercih edilen son teknoloji ısı yalıtımı uygulamasıdır.

Alanında uzman personellerimiz mobil sistemler ile yerinde uygulamayı gerçekleştirir. Püskürtülen malzeme %100 aderans ile uygulama yapılan zeminine yapışarak yekparelik sağlar. Poliüretan köpük uygulaması yüksek basınçla uygulandığından en ufak gözenekleri dahi doldurur. Sıvı olarak püskürtülen poliüretan kısa sürede reaksiyona girer, genişler ve sertleşir.

Çatı Köpük İzolasyon Özellikleri

 • Enerji tasarrufu sağlar,
  Alev almaz,alev yürütmez,
  Bakteri,böcek barındırmaz,
  Su itici özelliğine sahip olduğundan su yalıtımına da katkı sağlar,
  Yüksek ısı izole etkisine sahip olduğu için ısıyı hapseder,ısı kaçaklarını azaltır,
  Üzerinde depolama yapılabilir,
  Çatıyı sağlamlaştırır,
  Isınmak için harcanılan enerji maliyetlerini düşürür,
  Çevre dostudur,doğaya zarar vermez.

Püskürtme sprey poliüretan köpük uygulaması perde betonların , ters tavan ahşap , metal atermit vb. çatıların ısı yalıtımı ve ses yalıtımı uygulamasında kullanılmaktadır. Hacminin 40 katına kadar genişleyerek şişek poliüretan sprey köpük inşaat sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et