Spreynet İzolasyon

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

180

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Epoksi zemin kaplama, beton veya ahşap zeminleri dış etkenlerden korumak için, reçine ve bileşenleriyle üretilmiş sert malzemelerdir. Korunacak zemin üzerine, reçine ile belli kimyasallarla bal kıvamında bir karışım oluşturulur. Bu karışım, düzgün bir şekilde sürülür ve sertleşmeye bırakılır. İzolasyon özelliği vardır. Ayrıca, epoksi kaplama malzemesinin, metale yapışma özelliği de vardır.

Öncelikle epoksi zemin uygulama, zeminin hazırlanmasıyla başlar. Bilyeleme makinası ile zeminin düzgünlüğü kaldırılarak, pürüzlü hale getirilir. Bunun sebebi, reçine karışımının, zemine tam yapışmasını sağlamaktır. Düz zemine uygulanan karışım zamanla kabarma yapabilir.
Bilyelemeden önce, kırık ve çatlakların tamiri unutulmamalıdır. Kırık ve çatlaklar, epoksi astar ile veya çatlaklar 4-5 mm`den fazla ise, çimento bazlı karışımlarla kapatılmalıdır. Zeminin su ile teması durumu var ise, su ile temas ortadan kalkmalıdır. Zemindeki çukurlar ve dalgalanmalar, ortadan kalkarsa, çok düzgün bir epoksi zemin hazırlanır. Daha sonra, epoksi zemin kaplama işi bittikten sonra, silim makinası ile yüzey silinir. Unutulan veya sona kalan çatlaklar tekrar doldurulur. Düzgün bir zemin epoksi kaplama işleminin titiz bir şekilde yapılmasıyla oluşacaktır.

Seramik yüzeylerdeki uygulamalarda, seramiklerin kayganlığı giderilmelidir. Aşındırma makinaları ile aşındırılmalıdırlar. Böylece epoksi maddesi ayrılma yapmayacaktır. Fayanslar ve seramikler kırık olmamalıdır ve derzler tam olarak dolu olmalıdır. Müşterilerin isteğine göre epoksi boya hizmeti de verilmektedir. Bu konuda epoksi firmaları İstanbul, gibi metropol şehirlerde en iyi bir şekilde hizmet verebilmektedirler.

Yoruma kapalı.

Spreynet Group 
SPREYNET İZOLASYON ekibi olarak yeni püskürtme izolasyon öneminin ciddi bir şekilde arttığı günümüzde müşterilerimize kusursuz hizmet verebilme anlayışıyla profesyonelce uygulama ve çözümler üretiyoruz.
close-link
Teras İzolasyon Yaza Özel Fiyatlarla Size Hizmet Sunmaktayız.  Hemen Teklif Alın :0545 928 04 90
close-image

Hemen Teklif Almak İçin Arayın!

Hızlı İletişim 0545 928 04 90
spreypoliuretankaplama.com / spreynetizolasyon.com
close-link
Click Me