Spreynet Yalıtım İzolasyon

Çatı Arası İzolasyonu | Çatı İzolasyon Yalıtım | Çatı Sprey İzolasyon

Çatı Arası İzolasyonu | Çatı İzolasyon Yalıtım | Çatı Sprey İzolasyon

55

- Sprey İzolasyon Yalıtım Hizmetleri -

Çatı Arası İzolasyonu :
Fizik kuralları gereğince ısınan hava yükselir. Yani evlerimizde kışın enerji sarf ederek ısıttığımız hava yukarı çıkar. Dolayısı ile de bir kısmı tavandan binanın dışına aktarılmış olur. Bu sebeple tavanın üzerine yapılacak ısı izolasyonu ısı kayıplarına engel olacak ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Çatı örtülerinin altına serilen izolasyon malzemeleri binayı sadece çatıdan sızacak sulardan ve rüzgarın etkilerinden korur. Ancak evlerdeki ısı kaybının önlenmesi için yapılması gereken çatı arası izolasyon işlemidir.
Sprey Kaplama İzolasyon poliüretan köpük diğer ısı yalıtım malzemeleri olan strafor, cam yünü, taş yünü ve SpreyNet Yalıtım İzolasyon Kaplama  ile kıyaslandığında son teknoloji olan sprey poliüretan köpüğün ısı iletkenlik kat sayısı 0.020 ile en iyi  yalıtım malzemesidir.

Çatı arası izolasyon uygulamalarında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bu beklenen faydaya bağlı olarak değişebileceği gibi binadaki kat sayısı ve ısınma şekline göre de farklılık gösterebilir. Bina sakinlerinin tercihleri ve bütçesi de kullanılacak malzemeyi değiştirir. Ancak genellikle benzer içerikte üretilen cam yünü malzemeleri ile çatı arası izolasyon işlemi yapılır. Bu malzeme binanın damına serilerek uygulanır. Ancak malzemenin özelliği gereği arada hava boşluğu kalmamasına, üzerinde yürümemesine ve ağırlık oluşturacak bir şey konulmamasına dikkat edilmelidir. Cam yünü malzemesi özelliği gereği ıslanmaz ancak su lifler arasındaki boşluğa dolabilir. Bu yüzden malzemenin suya maruz kalmaması çok önemlidir. Aksi takdirde ısı yalıtımı fonksiyonunu yerine getiremez.

Çatı ile ilgili her konuda uzun yıllardır profesyonel hizmet verilen firmamızda çatı arası izolasyon uygulamaları da gerçekleştirilmektedir. Dilediğiniz malzeme ile ve taahhüt ettiğimiz sürede çatı arası izolasyon işleriniz tecrübeli ustalarımız tarafından kusursuz şekilde yerine getirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et